5 – 9 Ağustos Mey Elbi ile Macahel, Artvin Yoga Tatili – dolmuştur

,

3 sene önce, Yusuf ile dostluğumuz başladı. Macahel benim için en özel yerlerden biri olmaya başladı. Bu özel topraklarda, Toprakana’nın kucağında geçirdiğimiz eşsiz günler, her seferinde beni yeniledi, yeniden ve yeniden buraya dönmek bana mutluluk veriyor.

Bu çok özel yoga & meditasyon kampında, bol bol açıkhava yürüyüşleri yapacak, profesyonel rehberler eşliğinde yörenin doğal ve tarihi güzelliklerini yakından tanıyacak ve sabah akşam gerçekleştireceğimiz her seviyeye açık yoga & meditasyon dersleriyle büyülü bir yerde içe dönmenin, yavaşlamanın ve kalbimizi açmanın tadına varacağız…Bu yoga tatiline, can dostum Lesli Karavil’de eşlik edip, nefes çalışması sunucak.

Aşağıda yer alan detaylı tur programını inceledikten sonra, hemen yerinizi ayırtmak için bana yazın: meyelbi@gmail.com. Turumuz 20 Kişi ile sınırlıdır, bu yüzden acele etmenizi öneriyoruz. Şimdiden 6 odamız tutulmuş olup, elimde sadece 3 boş oda kalmıştır.

TRABZON – BORÇKA KARAGÖL – MACAHEL VADİSİ – KALAR KÖYÜ

1 Gün : Aracımız Batum Hopa üzerinden bizi alacak. Macahel’e gidiyoruz. Bugünkü yolculuğumuz biraz uzun sürecek fakat Doğu Karadeniz’in en önemli ve özgünlüğünü korumuş yerlerinden biri olan Macahel’i göreceğiz.Türkiyenin Biyoszfer rezervi ilan edilmiş bölgeyi göreceğiz. Macahel 6 köyden oluşmaktadır. Vadinin ismi Macahel: Camili,Maral,Uğur,Düzenli, Efeler ve Kayalar köyünden oluşmaktadır. Vadinin bütün köylerini en iyi şekilde görme şansımız olacaktı.Tur boyunca. konaklıyacağımız yer Kayalar köyü yol üstünde tarihi kemer köprüleri göreceğiz. Konaklama macahelköyevi pansiyon varacağız. İlk akşam tanışma ve ufak bir meditasyon ve gevşeme yin yogası yapacağız yatmadan. www.macahelkoyevi.com

2 Gün : Güne merhaba demeden, Macahel vadisini konakladığımız köyevinin balkonundan izleye izleye doyamadığımız bir manzara karşılıyor bizi, helede kahvaltı balkoda ayrı bir güzellik. Kahvaltımız tamamen organik süt,tereyağ , bal ,reçel , kaymak ,gerisi süpriz 🙂 kahvaltımızı yaptıktan sonra bugün ki programımız ilk olarak Maral şellalesine doğru hareket ediyoruz ,Aracımız bi noktaya kadar gidiyor yürüyüş yapacağız orman için’de patikada Türkiye‘nin tek kırımdan dökülen en yüksek şelalesidir. 63 metrelik Maral Şelalesi’ni yukarıdan seyredebileceğiniz gibi rehberle beraber dik patikayı inip çıkmayı göze alanlar şelalenin altında yüzme şansı da yakalayabilirler. Şelaleye karşı çay kahve , mısır molası sonrası aracımıza doğru yürümeye devam ediyoruz aynı orman patikasından. Maral köyü yol üstünde iremit tarihi cami ve Camili merkez köyündeki Tarihi köy camisi göreceğiz içerisi tamamen ahşağ renga renk görülmeye değer cami sonrası. Artvinin en eski Tarihi camisidir. manzaraya karşı öğle yemeğimizi aldıkdan sonra konakladığımız Kayalar köyüne doğru hareket ediyoruz. konaklama Macahelköyevi.
www.macahelkoyevi.com
Yürüyüş : 1.5 saat

KAYALAR KÖYÜ – EFELER KÖYÜ – TARİHİ TAMARA KÖPRÜSÜ

3 Gün : Kahvaltımızı yaptıkdan sonrası Efeler köyünü ziyaret ediyoruz Tarihi Kemer Köprülerin bulunduğu Tamara Kraliçesi zamanında yaptığı eserleri görebilcez dere kenarında yürüme şansımız da olacak yüzmek isteyenlerde tabi mayolarını yanında getirebilirler daha sonra Kayalar köyünü biraz daha yakından tanımak için köy içini geziyoruz ve kimsenin pek bilmediği bir patika yürüşle yabanı kuş , ceylan , geyik ve yırtıcı hayvanların gezdiği alandan yürüş yapacaz. Kayalar köyü Mahelköyevi.
www.macahelkoyevi.com

LEKOBAN YAYLASI – FINDIK YAYLASI – KARÇAL DAĞLARI – NAÇADİREV GÖLÜ – ZİYARET TEPESİ

4 Gün : Kahvaltımızı yaptıkdan sonra konakladığımız yerden ayırlıp Macahel Kayalar Köyünün LEKOBAN YAYLASINA hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde anıt ormanlarında yürüş yaparak Findık yaylasına varıyoruz. Meditasyonumuzu yaptıkdan sonra dinlenme molasısı vereceğiz. Süpriz yayla ortamında organik yemekler yiyeceğiz. Artvinin en yüksek yaylalarından oluşan ve Artvinin en yüksek KARÇAL DAĞI , LEKOBAN Yaylasındadır.
Lekoban yaylasına varıyoruz. Burada 2600 metre yükseklikteki NİNO TSMİNDA geçidinin manzarasına hayran kalacaksınız. Soğuk suyu içtikden sonra NAÇADİREV Gölüne çıkıyoruz ve yorgunluğumuzu buz gibi sovuk suya girip yorgunluğumuzu atıyoruz. 2700 metre yükseklikte. SAİME geçitine geçerek Artvinin En yüksek Karçal Dağlarini göreceğiz. Gürcistan’ın Batum Şehrini net olarak göreceğiz. Pansiyona geri dönüş yapıyoruz. Sıcak duşa girip ve güzelim lekoban da yöresel yemekleri masada kurulmuş oluyor yemeğimizi yedikten sonra ŞÖMİNE karşısında dinlenmek. Ağustos ayında şömine etrafında oturacak ve kalın yorganlar altında geceyi geçirecek ve çok şaşıracaksınız. TABİKİ HAVANIN GÜZEL OLMASI İÇİN DUADA EDECEĞİZ. Saman yolunu görme şansımızda olacak 🙂 konaklama MACAHEL YAYLAEVİ PANSİYON ( www.macahelyaylaevi.com ) Lekoban yaylasında.

Lekoban yaylası rakım yükseklik konaklama 2300
Yürüyüş 1,5 ,2 saat

LEKOBAN YAYLASI – – ARTVİN SEYİR TEPESİ – ATATÜRK HEYKELİ – RİZE – TRABZON veya BATUM

5 Gün : 4 Gün : Kahvaltımızı tamamen yöresel ve organik olarak yedikten sonra Lekoban yaylasını biraz daha yakından tanıyarak yayla etrafını geziyoruz ve yayladan ayrılıyoruz. stabıze yollardan kurtularak asfalt yola kavuşuyoruz. Yolumuz üzeri Artvin Seyir tepesinden, şehir merkezini Kuş bakışı olarak görme imkanımız olacaktır.Türkiye’nin sayılı Barajını ve en önemlisi de Dünyanın en büyük ATATÜRK heykelini de uzakdan göreceğiz. Çay molası sonrası, Borçka meşhur pidesini yiyeceğiz. serbest zaman sonrası hareket ediyoruz.

Not : Sabah taze süt içmek isteyen olursa Köyde veya Yaylada erken uyanarak ahıra eşlik edip süt nasıl sağılıyor izlemelisiniz ve kahvaltıda taze sütü kaçırmamanızı tafsiye ederim 🙂

( 1 , 2 , 3 ve 4 gün sabahı kapalı yoga salonunda yogamızı yaptıkdan sonra , lekoban yaylasına hareket ediyoruz 4 gün akşamı ve 5 gün sabah yaylamızda kapalı yoga salonu olmadığı için açık hava çimenlikte göl kenarında yogamızı ve meditasyonumuzu yapacaz. )

Programa Dahil olanlar
– 5 gün tur boyunca Tüm araç transferi
– 4 gece konaklama
-Sabah kahvaltısı ve yöresel Akşam yemeği
-5 günlük profosyonel doğa rehberliği, tur lojıstiği
-A sınıfı seyehat acenta belgesi
-Zorunlu seyehat sigortası
-Milli park giriş ücreti

Dahil Olmayanlar
-kişisel özel harcamalar
-uçak bileti
-öğle yemekleri
-dahilde belirtilmemiş harcamalar
-KDV

Konaklama ve Tur ücreti :

iki kişilik oda kişi başı Tur Fiyatı : 1350 TL
Tek kişi Single Farkı : 400 TL

Yoga Dersleri Ücreti

Kamp süresince Mey Elbi ile sabah-akşam toplam 8 tane yoga & meditasyon dersi gerçekleştirilecektir. Dersler her seviyeye açıktır, yogaya yeni başlayacak olanlar da gönül rahatlığıyla katılabilirler.

Toplam 8 dersin ücreti 850 TL’dir. Kesin kayıt için 450 TL kaparo ödemesinin yapılması, kalan bedelin de kamp başlamadan önce tamamlanması gerekmektedir.

Kamp’a bu sene can dostum Lesli Karavil geliyor. Bize 1 seans nefes uygulaması yaptıracak. Spontan gidişata göre de paylaşımlarda bulunacak. Bu kampın hediyelerinden biri olacak Lesli Karavil.

Ulaşım
Tüm katılımcılarla beraber, İstanbul’dan veya başka illerden Artvin’e (Batum üzerinden) mümkün olabildiğince aynı saate uçak bileti alacağız, böylece gidişte ve dönüşte tura dahil olan havaalanı transfer hizmetinden herkes yararlanabilecek. Uygun uçuşlar için yakında duyuru yapılacaktır, lütfen takipte kalın.

NOT : Geliş Sabihagökçenden Hopaya Pegasus uçuşuyla Dönüş Hopa’dan İstanbul Havalimani THY uçuşuyla

GELİŞ PEGASUS BİNİŞ SAATİ 12:15 VARIŞ 15:07 HOPA

DÖNÜŞ THY HOPA BİNİŞ SAATİ 17:05 VARIŞ İstanbul aiport

Biletleri alirken Hopa diye seçmeleriniz lazım. Batum olarak seçmeyin. USD dövize geçer fiyat pahalı çıkar.

Macahel Köyevi Hakkında
Macahel Köy Evi 2015 yılında Macahel Kayalar Köyü’nde kurulmuş ve hizmete açılmıştır. Binamızın yapımında yöresel özgün mimari dikkate alınmıştır. Tesisimiz tamamen Ahşap Kestane ağacı ile işlenmiştir.
Türkiye’nin ilk ve tek Biyosfer Rezerv Alanı Macahel bölgesidir. Konuklarımıza, Karadeniz’in ve Kafkasya’nın eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini keşfetme, doğada yoga kampı, avcılık, trekking, hiking doğa sporlarıyla ilgilenen yüksek adrenalin bağımlılarına, kısacası geniş bir yelpazede her tür tatil beklentisine hitapediyoruz. Tesisimizde, otantik şekilde dizayn edilmiş, her türlü konfor ve ihtiyaç düşünülerek yapılandırılmış 10 oda ve bir oturma salonumuz bulunmaktadır. Muhteşem Macahel Vadisine hakim olan manzaraya hayran kalacaksınız. işletmemizde bulunan odaların tümünde tuvalet banyo ve 24 saat sıcak su mevcuttur.
Köy evimiz Kafkas dağlarının devamı olan 1200 rakım yükseklikteki Karçal Dağları’nın eteklerindedir. Bulunduğumuz coğrafya ve doğal yaşam ortamı burada yaşayanları da etkilemiştir. Yöreye özgü yeşil ağırlıklı bitkiler, meyveler ve sebzeler , süt ürünleri organik olup bunun yanında kendine has Gürcü yemekleri ,yöresel hamur işleri gibi sağlıklı ve doğal tatlar sunmaktayız. Ayrıca özel istek üzerine dünyaca meşhur, ender bulunan kırmızı pullu alabalık temin edilmektedir. İşletmemizde olmazsa olmazımız hijyen olup temizliğe çok önem vermekteyiz. Gelen misafirlerimizin memnuniyeti önceliğimizdir.
Detaylı bilgi için: https://www.macahelkoyevi.com

Mey Elbi Hakkında
Mey, 20 seneye yakın bir süredir yoga yoluna tutkuyla devam etmektedir. Derslerini şu şekilde tanımlamaktadır :“Yoga derslerimi, etkisi altında kaldığım Om Yoga’da öğrendiğim ‘vinyasa’ tarzı ve en son gittiğim ve yoga ile bakışımı derinden etkileyen ve kökleştirdiğini hissettiğim Godfrey Devereux’nun ‘dinamik vinyasası’ olarak tanımlıyorum. Varolan beden bütünlüğü içinde bandha entegrasyonuyla eforsuz bir efor araştırması içinde olanla kalmayı araştırıyorum. Yoga, beden hislerimizin, duyarlılık, hassasiyetlik. davet edilen açıklık ve yakınlık içinde derinlerden yüzeye çıkmasını araştırdığımız bir farkındalık çalışması. Farkındalığın başladığı yerde dönüşüm ve değişim kendiliğinden zorlamadan belirmeye başlıyor zaman içinde. Meditasyon ve mantralar da kalp yolunda, bütünlük içinde vazgeçilmezlerim oldu. Spritüellik bence, varolan hayat bütünlüğünü anımsayarak, görünen ve görünmeyenin bütünlüğüne teslim olmak. Hayatın her anında gizem ve bilinmezlik içinde spritüellik var. Fiziksel yoga uygulaması da bunu tekrar tekrar hücrelerimizde hissederekten anımsamamıza bir davet sunuyor.”
Daha fazla bilgi için www.meyelbi.com

Etiketler:, , ,

Tarih

05 Ağu 2020 - 09 Ağu 2020

Zaman

Bütün gün

Yer

Macahel, ARTVİN
Kategori