Devrim Akkaya ve Mey Elbi ile Kapadokya’da Bahar Kampı: Vinyasa & Yin Yoga ve Meditasyon

(sohbet paylaşımları – yogaya ve hayata dair ) – Her seviyeye uygundur.

Tarih: 27-28-29-30 Nisan 2017
Konaklama: Kistar Otel,Üçhisar
kistarhotel.com

Mey le Devrim biz iki eski dost, yogidaş, maceracı yay burcu, yıllardır beraber yaptığımız kaplarımıza yeni bir istikhamet daha ekledik.Biz çok heyecanla bekliyoruz, Kapadokya’nın nefes kesici yapısı, toprak enerjisini doya doya yaşayacağız. Sıkı durun bu tatilin her anı yoga, meditasyon, macera, keşif ve şifa ile geçecek.

Program Nasıl Olacak?

Sabah uygulaması, 08:00-09:30: Mey in Vinyasa dersi: Sabahları, Mey’in harika enerjisi ile bizi toprağa kökleyen, nefesimizin akışını derinleştiren ve gücümüzü ve ateşimizi canlandıran Nefes, meditasyon ve yoga dersi ile başlayacak.

11:00-17:00: Kahvaltı dan sonra çantalarımızı sırtımıza alıp gezmeye başlayacağız.Bazı turları biz organize ettik bazılarını da isteyenler için orda organize edeceğiz.

17.00 -18:45: Devrimin Yin Yoga dersi: Devrim akşam derslerinde Yin Yoga ve meditasyon ve çakra transları yaptıracak..
Akşam yemeğini bazen otelde yiyeceğiz bazen de yine akşam gezi ve aktivetelerimizle beraber dışarda.
Biz çok heyecanla bekliyoruz, Kapadokya’nın nefes kesici yapısı, toprak enerjisini doya doya yaşayacağız. Sıkı durun bu tatil öyle tembellik yapacağımzı değil her anı macera ve keşif ve şifa ile geçecek:)

GENEL PROGRAM

27 Nisan Perşembe

17.00-17.30 Tanışma
17.30-18.45 Yoga Dersi (Devrim&Mey)
19.00-21.00 Akşam yemeği

27 Nisan Cuma

08.00-09.30 Vinyasa ve Meditasyon -Mey
09.30-10.30 Kahvaltı
11.00-17.00 Serbest zaman -geziler
17.30-18.45 Yin Yoga ve Mediatsyon -Devrim
19.00-21.00 Akşam yemeği

28 Nisan Cumartesi

08.00-09.30 Vinyasa ve Meditasyon -Mey
09.30-10.30 Kahvaltı
11.00-17.00 Serbest zaman-geziler
17.30-18.45 Yin Yoga ve Mediatsyon -Devrim
19.00-21.00 Akşam yemeği

30 Nisan Pazar

07.30-09.00 Yoga Dersi(Devrim&Mey)
09.30-10.30 Kahvaltı
11.00 Otelden çıkış-gezi

KATILIM ÜCRETİ VE KONAKLAMA

Yoga Tatili ücreti: ücret açıklanacak…
Üç ya da beş kişilik odada birlikte konaklama kişi başı …..YTL
Tek kişi konaklama ….-TL( sınırlı sayıda )
Genelde çok çabuk dolan kamplarımıza ön kayıt için 250 YTL ödeme yaparak yerinizi ayırtabilirsiniz. Kaporanın geri ödemesi yoktur.

Kamp ile ilgili sorularınız ve kayit için Mey Elbi’ye ya da Devrim Akkaya’ya meyelbi@gmail.com ve devrimakkaya@hotmail.com adreslerinden – Kapadokya Kampı -başlığı ile yazabilirsiniz.

Ücrete neler dahil?

Ücrete, 3 gece , 4 gün konaklama, sabah kahvaltısı ve yoga dersleri meditasyonlar , Vadi Yürüyüşleri, Ürgüp Turu ve Şarap tadımı dahildir. Ekstra ücret ödeyerek katılabileceğiniz aktivetelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.çok deneyimli Sayra Çaydaş bizlere rehberlik yapacak.

Ulaşım

Bizler İstanbul’dan enerken uçakla gideceğiz,ama aracınızla yada otobüsle geliyorsanız da otelde sizi bekliyor olacağız.
THY İstanbul Atatürk – Kayseri 07.20-08.45
THY Kayseri – İstanbul Atatürk 16.15 -18.00 & 20:20-22.05

GÜNLÜK GEZİ VE AKTİVİTELER

27 Nisan Perşembe

Vadi Yürüyüşü (Hava şartlarının elverişliliğine göre Güvercinlik Vadisi ya da Aşk Vadisi seçilecek)
Süre: 2,5 ila 3 saat
Programa dahil

28 Nisan Cuma

Vadi Yürüyüşü (Hava şartlarının elverişliliğine göre Güvercinlik Vadisi ya da Aşk Vadisi seçilecek)
Süre: 2,5 ila 3 saat
Programa dahil

*** Hamam Keyfi
Kil maskesi, sauna, kese, köpük masajı, peştamal, havlu dâhil.
Süre: 2,5 saat
Ekstra ödemeye tabi.
Bu etkinliğimizi vadi yürüyüşünün hemen sonrasına planladık. Hamamda keyifli bir dinlenme…

***Derviş sema seremonisi.

28 Nisan Cumartesi

***Kapadokya Bölge Turu: Göreme Açık Hava Müzesi, Ören Yerleri (Devrent, Paşabağları, Zelve), Avanos Çömlek Atölyesi. Yöresel tatların sunulduğu restoranda öğle yemeği.

Hava koşullarının el vermesi durumunda yer altı şehri de ziyaret edebiliriz. (Özkonak yeraltı şehri)
Kişi başı ücret: 120 TL

*** Balon turu (hava durumuna göre)

Sabah gün doğumundan önce balon firması, katılmcıları otelden alıp, balonların kalkış alanına götürücek.. Uçuş 1 saat sürüyor. Gidiş dönüş dâhil yaklaşık 2,5 ila 3 saat.
Ekstra ücrete tabi.

*** Hacı Bektaş-i Veli Dergahı ve müzesi gezisi ve Öğlen yemeği

*** Cumartesi akşam yemeği

Yöresel yemekleri tadabileceğimiz otantik bir mekanda akşam yemeği. Mekana orada karar verilecektir. Ekstra ödemeye tabi.

29 Nisan Pazar

Ürgüp Turu – Yöre şarapları tadımı Programa dahil
şarap tadımı (satışı hariç )

Mey ve Devrim Kimdir?

Deneyimli ve alanlarinda uzman hocaları, yoga yolculuklarına uzun süredir yanyana devam etmektedirler, kendi kişisel ve profesyonel gelişimlerine yakından izleyici olmuşlar, bu zaman içinde pek çok konuda dayanışma ve paylaşım içinde olmuşlardır.

Mey; 17 seneyi aşkın bir süredir yoga yoluna tutkuyla devam etmektedir. Derslerini şu şekilde tanımlamaktadır :“Yoga derslerimi, etkisi altında kaldığım Om Yoga’da öğrendiğim ‘vinyasa’ tarzı ve en son gittiğim ve yoga ile bakışımı derinden etkileyen ve kökleştirdiğini hissettiğim Godfrey Devereux’nun ‘dinamik vinyasası’ olarak tanımlıyorum. Varolan beden bütünlüğü içinde bandha entegrasyonuyla eforsuz bir efor araştırması içinde olanla kalmayı araştırıyorum. Yoga, beden hislerimizin, duyarlılık, hassasiyetlik. davet edilen açıklık ve yakınlık içinde derinlerden yüzeye çıkmasını araştırdığımız bir farkındalık çalışması. Farkındalığın başladığı yerde dönüşüm ve değişim kendiliğinden zorlamadan belirmeye başlıyor zaman içinde. Meditasyon ve mantralar da kalp yolunda, bütünlük içinde vazgeçilmezlerim oldu. Spritüellik bence, varolan hayat bütünlüğünü anımsayarak, görünen ve görünmeyenin bütünlüğüne teslim olmak. Hayatın her anında gizem ve bilinmezlik içinde spritüellik var. Fiziksel yoga uygulaması da bunu tekrar tekrar hücrelerimizde hissederekten anımsamamıza bir davet sunuyor.”

Devrim; Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümü mezunu olan Devrim, 2007 den beri Yoga Hocalığı yapmaktadır.Yin Yoga konusunda 9 yıldır Paul Grilley ile çalışan Devrim,aynı zamanda Reiki uygulayıcısı ve öğreticisidir.Son birkaç senedir Aile Dizimi konusunda Svagito Liebermeister dan eğitimler alan Devrim yoga aracılığı ile öğrendiklerini kendi kişisel hayatında ve yaratıcı alanda dönüştürmenın esas aydınlanma olduğunu düşünmektedır.Estern Body Western Mind kitabının yazarı dünyaca ünlü eğitmen Anodea Judith’ten Mart ayında Bali’de aldığı ‘Çakraların Psikolojisi’ eğitimi sonrası çakralarla ilgili bilgilerini yaptığı çalışmalarda daha fazla yer açmıştır.Yoga’nın enerjetik boyutu ile ilgili araştırmalar ve eğitimler düzenlemektedir.

Aynı zamanda yönetmen olan Devrim, bir kadın deneyimiyle yaşadığı süreçleri blogunda yazıya dönüştürürken aile diziminden etkilenerek kendi aile hikayesini anlattığı ‘Diyar’ isimli bir belgesel film çekmiştir.
indiegogo.com/projects/diyar
‘Diyar’ yurtdışı ve yurtiçinde pekçok festival de gösterilmiş.Ülkemizde 2014 yılının en iyi 5 belgeseli adaylarından biri olarak gösterilmiştir.
Son 5 senedir “Yin Yoga Hocalık Eğitimi ” ve ‘Çakralar’ın Psikolojisi Eğitimi’ yapmaya başlamıştır ve onlarca yeni hoca yetiştirmiştir.
Öğrenmekteki ve öğretmekteki tutkusu hayat boyu devam edecektir.Yoganın ve tüm bu terapi sistelemlerinin enerjitik etkilerine ve şifasına tüm kalbiye inanmaktadır.

Kamp ile ilgili sorularınız ve kayit için Mey Elbi’ye ya da Devrim Akkaya’ya meyelbi@gmail.com ve devrimakkaya@hotmail.com adreslerinden – Kapadokya Kampı -başlığı ile yazabilirsiniz.

Mey hakkında daha fazla bilgiye hakkımda sayfasından ulaşılabilir. Devrimin yazılarını okumak için devrimakkayayoga.blogspot.com/ sayfasına bir göz atabilirsiniz.

Ve katılım için bizlerle temasa geçin !!
Namaste
Devrim&Mey

Tarih

27 Nis 2017 - 30 Nis 2017

Zaman

Bütün gün

Yer

Kistar Hotel
Adnan Menderes Caddesi No:5, 50240, Uçhisar/NEVŞEHİR
Kategori