Devrim Akkaya&Mey Elbi ile Kaz Dağları’nda Yoga ve Kalbin Şifasi

Devrim Akkaya ve Mey Elbi İle Kaz Dağları’nda Yoga ve Şifa Kampı: Kalbin Şifası

Tarih: 13-16 Ağustos 2020
Yer: Hızır Kamp, Kaz dağları

Biz Mey ve Devrim, yılların dostluğu ile Yoga yolculuğumuzda yan yana ilerlemeye devam ediyoruz. Her geçen zaman birbirimizi daha yakından ve daha derinden tanıdıkça Yoganın bizim kişisel yaşamımız ve hayatlarımız üzerindeki etkileri karşısında büyüleniyoruz. Her sene olduğu gibi artık bir klasik olan Ağustos Kaz Dağları Yoga kampımızda sizlerle bir arada olmanın heyacanı içindeyiz.

Bu seneki kampımızda Kalbin Şifasını konuşacağız. Kalp Çakrası, Kalpten Yaşamak, Kalpten İletişim Kurmak, Kalbin İletişim Yolları Kalp Çakrası için yoga pozları, Meditasonlar v.s gibi pek çok araştırma konumuz var.

Devrim 3 senedir Şamanik ve Sistemik Ritüeller Çalışıyor, Mey ise pek çok Şamanik Uygulamaya katıldı. Devrim Kalp için Sistemik Ritüellerden de örnekler sunacak.

Sohbet paylaşımları, enerjetik çalışmalar – yogaya ve hayata dair kısa ve şifalı bir mola da Hızır kampın bize hediyeleri

Sabah uygulaması, 08:30-10:15: Mey in Vinyasa dersi : Sabahları, Mey’in harika enerjisi ile bizi kökleyen, nefesimizin akışını derinleştiren ve gücümüzü ve ateşimizi canlandıran bedenle bağlantıya geçiren Nefes, meditasyon ve yoga dersi ile başlayacak.

18.00 -19:30: Devrim’in dersi: Devrim akşam derslerinde kamp boyunca yoğunlukla Kalp Çakrası üzerinde çalışacaktır. Bu çalışmalar hem teorik ,hem pratik ,enerjetik ve somatik çalışmaları, Yin Yogayı ve meridyen egzersizlerini içermektedir.

Teorinin pratiğe, pratiğin deneyime, deneyimin yaşama dönüştüğü , Doğanın en güzel hali ile kampın tüm kapsayıcılığı ile Hızır Kamp Kalp Çakra çalışmak için mükkemmel bir yuva.

Kaz dağları ikimiz içinde çok özel bir yer. Her gittiğimiz zaman, toprak ananın besleyici kucağında ve o güzel Alevi köylülerinin gönülden ev sahipliği ile ruhumuzun gevşeyebildiği, ve özümüze döndüğümüz cennet bir mekan.Siz de be harika deneyimi bizimle paylaşmak istiyorsanız , hemen arayın!

Kamp, 13 Ağustos Perş akşamı saat 18:00’de yoga dersi ile başlayacak, 16 Ağustos Pazar sabahı 10:30’teki yoga dersi ile sona erecektir.

Günün geri kalan kısmında, kendinizi doğanın akışına bırakarak, doğa içinde yürüyüşler yapabilir, muhteşem suda yüzebilir, köşenize çekilip kitabınızı okuyabilir, uyuyabilir, sosyalleşebilir ya da dilerseniz tek başınıza doğanın sesini dinleyebilirsiniz. Hızır Kamp’ın leziz yemekleriyle sağlıklı bir beslenme içinde doğa ve yoganın da desteği ile ruhunuzu derin ve etkili bir şekilde dinleyip dinlenebilirsiniz.
Gelirken yanınızda yoga matınızı, savasana – dinlenme pozunda üstünüzü örtmek için battaniye veya şal getirmeyi unutmayın.

Kayıt :
Ücreti: 800 YTL.

Yol ve konaklama ücreti dahil değildir
Kamp katılımının kesinleştirilebilmesi için 400 YTL kapora yatırmanız gerekmektedir. Kaporanın geri iadesi yoktur. Ücret sadece Yoga derslerini ve çalışmaları kapsamaktadır.

Kayıt : meyelbi@gmail.com ve devrimakkaya@hotmail.com

Konaklama:
2 , 3 kişilik paylaşımlı odalar, Akşam yemeği ve kahvaltı dahil.

3 gece 4 gün için
Ahşap yada Taş ev 975 TL ( Kısıtlı sayıda )
Agaç ev 705 TL
Çadır 465 TL

Konaklama bilgileri icin Hızır Kamp’ın websitesine bakınız http://hizirkamp.com/ 0554 438 98 33
yoga@hizirkamp.com

Konaklama ücretlerini direk Hızır Kamp’a ödmeniz gerekmektedir.
Konaklama için 2 banyolu taş ev, 2 banyolu ahşap ev, ağaç ev, ve çadır seçenekleri bulunmaktadır. Konaklama için şimdiden yerinizi ayırtın!

Mey ve Devrim Kimdir?

Deneyimli ve alanlarinda uzman hocaları,
yoga yolculuklarına uzun süredir yanyana devam etmektedirler, kendi kişisel ve profesyonel gelişimlerine yakından izleyici olmuşlar, bu zaman içinde pek çok konuda dayanışma ve paylaşım içinde olmuşlardır.

Mey, 20 seneyi aşkın bir süredir yoga yoluna tutkuyla devam etmektedir. Derslerini şu şekilde tanımlamaktadır :“Yoga derslerimi, etkisi altında kaldığım Om Yoga’da öğrendiğim ‘vinyasa’ tarzı ve en son gittiğim ve yoga ile bakışımı derinden etkileyen ve kökleştirdiğini hissettiğim Godfrey Devereux’nun ‘dinamik vinyasası’ olarak tanımlıyorum. Varolan beden bütünlüğü içinde bandha entegrasyonuyla eforsuz bir efor araştırması içinde olanla kalmayı araştırıyorum. Yoga, beden hislerimizin, duyarlılık, hassasiyetlik. davet edilen açıklık ve yakınlık içinde derinlerden yüzeye çıkmasını araştırdığımız bir farkındalık çalışması. Farkındalığın başladığı yerde dönüşüm ve değişim kendiliğinden zorlamadan belirmeye başlıyor zaman içinde. Meditasyon ve mantralar da kalp yolunda, bütünlük içinde vazgeçilmezlerim oldu. Spritüellik bence, varolan hayat bütünlüğünü anımsayarak, görünen ve görünmeyenin bütünlüğüne teslim olmak. Hayatın her anında gizem ve bilinmezlik içinde spritüellik var. Fiziksel yoga uygulaması da bunu tekrar tekrar hücrelerimizde hissederekten anımsamamıza bir davet sunuyor.”

Devrim:
Devrim, Yin Yoga konusunda Türkiye’deki sayılı uzmanlardan biri olmanın yanı sıra Aile Dizimi, Zen Terapi, Reiki , EFT ,Çigong aracılığı ile yoganın enerji alanındaki etkilerini hayatında araştırıyor.
Paul Grilley ile 9 senedir Yin Yoga eğitimleri alan Devrim, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin pek çok şehrinde Yin Yoga workshopları ve eğitimleri yaparak Yin Yoga’nın tanınırlığına katkıda bulundu. Son beş yıldır Yin Yoga Hocalık Eğitimleri veriyor ve yeni hocalar yetiştiriyor.

Bali’de dünyaca ünlü çakra uzmanı Anodea Judith ile’Çakraların Psikolojisi’ eğitimini tamamlayan Devrim, Farkı sistemlerden oluşturduğu Türkiye’deki en kapsamlı Çakra eğitimlerini veriyor. Devrim, yoganın enerji boyutuna ve kişisel keşfin sonsuz heyecanına tutkuyla bağlı bir eğitmendir.Geçen yaz Tayland’da katıldığı Chi Gong Eğitimi ile taonun enerjiye bakış açısını deneyimledi.

Bu yaz dünyadaki en ünlü masterlardan bir olan Dr.Jwing Ming Yang ile katılacağı QiGong ve İnsanın Enerji Sistemi eğitimini ve İstanbul’da katılacağı 3 yıla yayılan Somatik Deneyimleme eğitimlerinin de tüm yaptığı çalışmalara etkisini heyecanla beklemektedir.

Masallar, mitoloji ve hikaye anlatıcılığı ile ilgili araştırmaları devam eden Devrim, kısa öyküler ve denemeler yazıyor.
Aynı zamanda sinemacı olan Devrim, yoga ve meditasyonun hayatına kattığı açıklıktan esinlenerek ve katıldığı bir aile dizimi çalışmasından yola çıkarak ‘Diyar’ isimli bir belgesel filmi çekti. Diyar, yurtiçi ve yurtdışında pek çok festivalde gösterildi ve yarışmalara katıldı.

Devrim’in filmini https://www.youtube.com/watch?v=004Xe-rBVuw
adresinden izleyebilirsiniz.
Blog Yazarıdır. Devrim’in kısa öykülerini http://devrimakkayayoga.blogspot.com/ sayfasından okuyabilirsiniz

Kamp ile ilgili sorularınız ve kayit için Mey Elbi’ye ya da Devrim Akkaya’ya meyelbi@gmail.com ve devrimakkaya@hotmail.com adreslerinden yazabilirsiniz.

Mey hakkında daha fazla bilgiye www.meyelbi.com sayfasından ulaşılabilir. Devrimin yazılarını okumak için http://devrimakkayayoga.blogspot.com/sayfasına bir göz atabilirsiniz.

Ve katılım için bizlerle temasa geçin !!
Namaste
Devrim&Mey

Etiketler:,

Tarih

13 Ağu 2020 - 16 Ağu 2020

Zaman

14:00 - 12:00

Yer

Hızır Kamp
Ulaşım için hizirkamp.com'a bakınız.
Kategori
Devrim Akkaya

Organizatör

Devrim Akkaya