Mey Elbi ve Şeyma Özcan ile Doğu Karadeniz Yoga Kampı

24 – 28 Temmuz Şeyma Özcan & Mey Elbi ile Doğu Karadeniz Turu & Yoga Kampı

Bu yaz, sizleri bizimle birlikte Karadeniz’in büyülü doğasını, harika yerlerini profesyonel araçlar ve tur rehberleriyle beraber gezip keşfetmeye, nefes kesici manzaralara karşı yoga & meditasyon yapmaya davet ediyoruz!
Bizler, yıllara yayılan dostluğumuzda beraber çok gezdik, yoganın yarattığı şifalı alanda çok şey paylaştık ve bizi de çok heyecanlandıran bu Karadeniz turuyla dahasını keşfetmek için bize katılacak maceracı ruhları heyecanla bekliyoruz!
Bu çok özel yoga & meditasyon kampında, bol bol açıkhava yürüyüşleri yapacak, profesyonel rehberler eşliğinde yörenin doğal ve tarihi güzelliklerini yakından tanıyacak ve sabah akşam gerçekleştireceğimiz her seviyeye açık yoga & meditasyon dersleriyle büyülü bir yerde içe dönmenin, yavaşlamanın ve kalbimizi açmanın tadına varacağız…
Aşağıda yer alan detaylı tur programını inceledikten sonra, hemen yerinizi ayırtmak için bize yazın: meyelbi@gmail.com seymaya@gmail.com Turumuz 25 kKişi ile sınırlıdır, bu yüzden acele etmenizi öneriyoruz.

KARADENİZ TURU’MUZDA GEZİLECEK YERLER: TRABZON – BORÇKA KARAGÖL – MACAHEL VADİSİ – KALAR KÖYÜ
1. Gün : Trabzon Havaalanı’ndan tüm katılımcılarla birlikte aracımıza biniyor ve turumuza başlıyoruz. Tur aracımız bizi Hopa limanı‘nda karşılayacak. Eşyalarınızı aracımıza yerleştirdikten sonra sahil yolundan ayrılarak Hopa – Cankurtaran Geçidi – Borçka ilçesine varıyoruz. Öğle yemeğinde Borçka’nın meşhur pidesini yiyeceğiz, bu yolculuk sırasında yolumuzdan biraz saparak Borçka Karagöl’ü ziyaret ediyoruz. Bir heyelanın bu kadar güzel bir sonuç vermesi şaşırtıcı. 19. yy başlarında Klaskur Yaylası yakınlarındaki bir tepede oluşan heyelan Klaskur deresinin önünü kapatmış ve bu tabiat parkı statüsündeki göl oluşmuş. Karagöl ziyaretinden sonra Macahel’e gidiyoruz. Bugünkü yolculuğumuz biraz uzun sürecek fakat Doğu Karadeniz’in en önemli ve özgünlüğünü korumuş yerlerinden biri olan Macahel’i göreceğiz.Türkiyenin Biyosfer rezervi ilan edilmiş bölgesini göreceğiz. Macahel 6 köyden oluşuyor;
Camili, Maral, Uğur, Düzenli, Efeler ve Kayalar köyleri. Tur boyunca, vadinin bütün köylerini en iyi şekilde görme şansımız olacak. Kayalar Köyü yolu üstünde tarihi kemer köprüleri göreceğiz; konaklama Macahelköyevi Pansiyon (aşağıda tesisle ilgili detaylı bilgi yer almaktadır.)
www.macahelkoyevi.com
17.30-19.15 Şeyma Özcan ile Yin Yoga & Yaratıcı Hareket; Tanışma Çemberi, niyetler.
19.30 Akşam Yemeği
Yürüyüş : 1 saat ; KAYALAR KÖYÜ – MARAL ŞELLALESİ – TARİHİ CAMİLER

2.Gün :
7.30-9.15: Şeyma Özcan ile Vinyasa Flow Yoga & Mindfulness Meditasyon
9.30: Kahvaltı
Güne merhaba demeden, konakladığımız köyevinin balkonundan izleye izleye doyamadığımız bir Macahel manzarası karşılıyor bizi… Yoga sonrası, hele de kahvaltı balkonda ayrı bir güzellik. Kahvaltımız tamamen organik süt, tereyağ , bal ,reçel, kaymak gerisi sürpriz 🙂 Kahvaltımızı yaptıktan sonra programımız doğrultusunda ilk olarak Maral şellalesine doğru hareket ediyoruz. Aracımız bir noktaya kadar gidiyor, sonrasına orman içinden yürüyerek devam ediyoruz. Maral Şelalesi, Türkiye’nin tek kırımdan dökülen en yüksek şelalesidir. 63 metrelik Maral Şelalesi’ni yukarıdan seyredebileceğiniz gibi rehberle beraber dik patikayı inip çıkmayı göze alanlar şelalenin altında yüzme şansı da yakalayabilirler. Şelaleye karşı çay kahve, mısır molası sonrası aracımıza aynı orman patikasından yürümeye devam ediyoruz. Maral köyü yolu üzerinde, İremit tarihi cami ve Tarihi köy camilerini göreceğiz. İiçerisi tamamen ahşap, renk görülmeye değer. Artvin’in en eski tarihi camisidir. Manzaraya karşı öğle yemeğimizi aldıkdan sonra konakladığımız Kayalar köyüne doğru hareket ediyoruz.
17.30-19.15 Mey Elbi ile Vinyasa Flow Yoga & Mindfulness Meditasyon
19.30 Akşam Yemeği
Yürüyüş : 1.5 saat; KAYALAR KÖYÜ – EFELER KÖYÜ – TARİHİ TAMARA KÖPRÜSÜ

3.Gün :
7.30-9.15: Mey Elbi ile Vinyasa Flow Yoga & Mindfulness Meditasyon
9.30: Kahvaltı
Kahvaltımızı yaptıktan sonra Efeler Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Tarihi kemer köprüler,Tamara Kraliçesi’nin zamanında yaptırdığı eserler. Dere kenarında yürüme şansımız da olacak, yüzmek isteyenler de tabi mayolarını yanında getirebilirler. Daha sonra Kayalar köyünü biraz daha yakından tanımak için köy içini geziyoruz ve kimsenin pek bilmediği muhteşem manzaralı bir noktaya çıkıyoruz: 6 köy de buradan ayna gibi gözüküyor. Zirvede kumanyamızı yiyeceğiz ve manzaraya karşı orman içinde bir patika yürüyüşü yapacağız. Yürüyüş yapacağımız alan, yabani kuş, ceylan, geyik ve yırtıcı hayvanların gezdiği muhteşem yerler.
17.30-19.15 Şeyma Özcan ile Yin Yoga & Yaratıcı Hareket
19.30 Akşam Yemeği
Yürüyüş : 1.5 saat; LEKOBAN YAYLASI – KARÇAL DAĞLARI – NAÇADİREV GÖLÜ – ZİYARET TEPESİ

4.Gün :
7.30-9.15: Şeyma Özcan ile Vinyasa Flow Yoga & Mindfulness Meditasyon
9.30: Kahvaltı

5.Gün :
7.30-9.15: Mey Elbi ile Vinyasa Flow Yoga & Mindfulness Meditasyon
9.30: Kahvaltı
Tamamen yöresel ve organik kahvaltımızı ettikten sonra Lekoban yaylasını biraz daha yakından tanımak için yayla etrafını geziyoruz ve yayladan ayrılıyoruz. Yolumuzun üstünde, Ardanuç İlçesi’nde Cehennem Deresi ve Kalyonları görüyoruz, Artvin Seyir Tepesi’nden şehir merkezini kuş bakışı olarak görme imkanımız olacak. Türkiye’nin sayılı barajlarından birini ve en önemlisi de Dünyanın en büyük Atatürk heykelini uzaktan da olsa göreceğiz. Çay molası sonrası, Çayeli’nin Meşhur kuru Fasulyesinden yiyeceğiz. Ardından Rize’de alış veriş zamanı… Rize bezleri ve çay alış verişi sonrası Trabzon Havalima’nına doğru dönüş yoluna koyuluyor ve turumuzu muhteşem anılarla noktalıyoruz.
Not : Sabah taze süt içmek isteyen olursa Köyde veya Yaylada erken uyanarak ahıra eşlik edip süt nasıl sağılıyor izlemelisiniz ve kahvaltıda taze sütü kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz 🙂

Konaklama & Tur Ücreti:
Banyo ve tuvaleti içinde odalar;
– 4 tane 3 kişilik oda; odalarda 1 adet çift kişilik yatak, 1 adet tek kişilik yatak mevcuttur. Kişi başı konaklama 800TL, 30 Nisan’a kadar erken ödeme indirimiyle 750TL.
– 2 tane 2 kişilik oda; odalarda 1er adet çift kişilik yatak mevcuttur. Kişi başı konaklama 900TL, 30 Nisan’a kadar erken ödeme indirimiyle 800TL.
– 2 tane 2 kişilik oda; 2şer adet tek kişilik yatak mevcut. Kişi başı konaklama 900TL, 30 Nisan’a kadar erken ödeme indirimiyle 800TL.
Banyo ve tuvaleti dışında ortak kullanımlı odalar;
-2 adet 3 kişilik oda; 3’er adet tek kişilik yatak mevcut. Kişi başı konaklama 800TL, 30 Nisan’a kadar erken ödeme indirimiyle 700TL.

Fiyata Dahil Olanlar:
– 5 günlük tur boyunca tüm transferler
– 4 gece yarım pansiyon konaklama; Yöresel sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
-5 günlük profosyonel doğa rehberliği, tur lojistiği
-A sınıfı seyehat acenta belgesi
-Zorunlu seyehat sigortası
Fiyata Dahil Olmayanlar:
-Kişisel harcamalar
-Uçak bileti
-Öğle yemekleri
Yoga Dersleri Ücreti
Kamp süresince Şeyma Özcan ve Mey Elbi ile sabah-akşam toplam 8 tane yoga & meditasyon dersi gerçekleştirilecektir. Dersler her seviyeye açıktır, yogaya yeni başlayacak olanlar da gönül rahatlığıyla katılabilirler.
Toplam 8 dersin ücreti 800 TL’dir. Kesin kayıt için 400 TL kaparo ödemesinin yapılması, kalan bedelin de kamp başlamadan önce tamamlanması gerekmektedir.

Ulaşım
Tüm katılımcılarla beraber, İstanbul’dan veya başka illerden Artvin’e (Batum üzerinden) mümkün olabildiğince aynı saate uçak bileti alacağız, böylece gidişte ve dönüşte tura dahil olan havaalanı transfer hizmetinden herkes yararlanabilecek. Uygun uçuşlar için yakında duyuru yapılacaktır, lütfen takipte kalın.

Macahel Köyevi Hakkında
Macahel Köy Evi 2015 yılında Macahel Kayalar Köyü’nde kurulmuş ve hizmete açılmıştır. Binamızın yapımında yöresel özgün mimari dikkate alınmıştır. Tesisimiz tamamen Ahşap Kestane ağacı ile işlenmiştir.
Türkiye’nin ilk ve tek Biyosfer Rezerv Alanı Macahel bölgesidir. Konuklarımıza, Karadeniz’in ve Kafkasya’nın eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini keşfetme, doğada yoga kampı, avcılık, trekking, hiking doğa sporlarıyla ilgilenen yüksek adrenalin bağımlılarına, kısacası geniş bir yelpazede her tür tatil beklentisine hitapediyoruz. Tesisimizde, otantik şekilde dizayn edilmiş, her türlü konfor ve ihtiyaç düşünülerek yapılandırılmış 10 oda ve bir oturma salonumuz bulunmaktadır. Muhteşem Macahel Vadisine hakim olan manzaraya hayran kalacaksınız. işletmemizde bulunan odaların tümünde tuvalet banyo ve 24 saat sıcak su mevcuttur.
Köy evimiz Kafkas dağlarının devamı olan 1200 rakım yükseklikteki Karçal Dağları’nın eteklerindedir. Bulunduğumuz coğrafya ve doğal yaşam ortamı burada yaşayanları da etkilemiştir. Yöreye özgü yeşil ağırlıklı bitkiler, meyveler ve sebzeler , süt ürünleri organik olup bunun yanında kendine has Gürcü yemekleri ,yöresel hamur işleri gibi sağlıklı ve doğal tatlar sunmaktayız. Ayrıca özel istek üzerine dünyaca meşhur, ender bulunan kırmızı pullu alabalık temin edilmektedir. İşletmemizde olmazsa olmazımız hijyen olup temizliğe çok önem vermekteyiz. Gelen misafirlerimizin memnuniyeti önceliğimizdir.
Detaylı bilgi için: https://www.macahelkoyevi.com
Mey Elbi Hakkında
Mey, 20 seneye yakın bir süredir yoga yoluna tutkuyla devam etmektedir. Derslerini şu şekilde tanımlamaktadır :“Yoga derslerimi, etkisi altında kaldığım Om Yoga’da öğrendiğim ‘vinyasa’ tarzı ve en son gittiğim ve yoga ile bakışımı derinden etkileyen ve kökleştirdiğini hissettiğim Godfrey Devereux’nun ‘dinamik vinyasası’ olarak tanımlıyorum. Varolan beden bütünlüğü içinde bandha entegrasyonuyla eforsuz bir efor araştırması içinde olanla kalmayı araştırıyorum. Yoga, beden hislerimizin, duyarlılık, hassasiyetlik. davet edilen açıklık ve yakınlık içinde derinlerden yüzeye çıkmasını araştırdığımız bir farkındalık çalışması. Farkındalığın başladığı yerde dönüşüm ve değişim kendiliğinden zorlamadan belirmeye başlıyor zaman içinde. Meditasyon ve mantralar da kalp yolunda, bütünlük içinde vazgeçilmezlerim oldu. Spritüellik bence, varolan hayat bütünlüğünü anımsayarak, görünen ve görünmeyenin bütünlüğüne teslim olmak. Hayatın her anında gizem ve bilinmezlik içinde spritüellik var. Fiziksel yoga uygulaması da bunu tekrar tekrar hücrelerimizde hissederekten anımsamamıza bir davet sunuyor.”
Daha fazla bilgi için www.meyelbi.com
Şeyma Özcan Hakkında
10 yıldır Hatha Yoga şemsiyesi altında eğitimini aldığım farklı yoga stillerini -dinamik yoga, Om stili vinyasa, yin yoga, yoga terapi, anusara yoga, ashtanga yoga- öğrencilerimin ihtiyaçları doğrultusunda sentezleyerek sunuyorum. Niyetim, öğencilerimi tatminsiz, gergin ve bizi hep burada ve bu anda olanın lezzetini almaktan alı koyan zihnin çalışma mekanizması konusunda uyanmaya davet etmek ve burnumuzun ucunda oluveren ‘şimdi’yi herşeyiyle deneyimlemeye yüreklendirmek. Beden, ruhumuzda ve zihnimizde olanı bize gösteren bir ayna ve bunun için yoga pozlarını öğretirken en çok önemsedikleriminden biri de bu: yoga pozu, formun çok ötesinde bir tecrübe sunuyor bize ve özetle dinlemeyi öğreniyoruz; kendimizen başlayarak herşeyi.
Son yıllarda sinir sisteminin işleyişi ve Mindfulness pratikleriyle ilgili aldığım eğitimler, yogaya ve meditasyona olan bakışımı derinden etkiledi. Bu muazzam öğretiler, kas-sinir sistemini yeniden yapılandırarak doğal dengelenebilme, uyum sağlayabilme ve hayattan, olandan keyif alabilme yeteneğimizi geri getiriyor.
Yol bir çiçek gibi açarak, değişerek akıyor ve yolculuk devam ediyor. Beni yogayla, meditasyonla, kendime karşı dürüst olmamı öğreten araçlarla ve öğrencilerimle tanıştıran hayata minnettarım! Ve merakla izliyorum hayatın kendine has ritmini ve dansını; bakalım başka neler olacak? : )
Bir yerlerde buluşmak, tanışmak ve beraber yoga & meditasyonunun şifasını yaşamak niyetiyle, görüşmek üzere…Namaste ♡ ♥
Daha fazla bilgi için: www.seymaozcan.com

Daha Azını Gör

Mekan Hakkında

Maçahel, Artvin, Turkey

Şehir · 531 beğen

Tarih

24 Tem 2019 - 28 Tem 2019

Zaman

Bütün gün

Yer

Macahel, ARTVİN
Kategori
Seyma Ozcan

Organizatör

Seyma Ozcan