Naz ve Mey Bonjuk Bay Yoga Tatili

Çok sevdiğimiz Bonjuk Koyumuz’da, her sene gelenekselleşmiş hale gelen yazı sonu kampımızı bu sene de 1 Ekim – 4 Ekim tarihleri arasında yapıyoruz. Bu büyülü ve şifalı doğa ortamında yapacağımız 5.inci yoga kampımız olucak. Bir sabah – bir akşam üzeri olmak üzere dönüşümlü yoga dersleri vereceğiz.

1 Ekim Perşembe – 4 Ekim Pazar tarihleri arasında gerçekleşecek kampımız maximum 35 kişi ile sınırlı olucaktır.

GENEL PROGRAM

01 Ekim Perşembe

12.00 ‘ye kadar kampa yerleşme ve öğlen yemeği
17.00 – 18.45 Yoga ve Meditasyon
19.30-21.00 Akşam yemeği

02 Ekim Cuma

08.00- 09.45 Yoga ve Meditasyon
10.00 Kahvaltı
14.00 Öğlen Yemeği
17.00 -18.45 Yoga ve Meditasyon
19.30-21.00 Akşam yemeği

03 Ekim Cumartesi

08.00- 9.45 Yoga ve Meditasyon
10.00 Kahvaltı
14.00 Öğlen Yemeği
17.00-18.45 Yoga ve Meditasyon
19.30-21.00 Akşam yemeği

04 Ekim Pazar

08.00-09.45 Yoga ve Meditasyon
10.00 Kahvaltı, serbest zaman ve geri dönüş hazırlığı .

Ulaşım : Aynı uçaklar ve yakın saatlerde uçarsak toplu transfer ayarlamamız kolaylaşacak.

Tavsiye edeceğimiz uçuşlar :

Gidiş : 1 Ekim Pegasus 8.50 Sabiha – Dalaman
1 Ekim THY 8.45 İST – Dalaman

Dönüş : 4 Ekim Pegasus 20.45 Dalaman – Sabiha.
4 Ekim THY 20.15 Dalaman – İST

KATILIM ÜCRETİ VE KONAKLAMA

35 kişilik bir kamp olucak; yerinizi erkenden ayırmanız iyi olur. Eğer ilgileniyorsanız bize özelden mail atın, konaklama ücreti ve detayları ile ilgili sizi bilgilendirelim. Emaillerimiz : meyelbi@gmail.com ve nazsarman@gmail.com . Yoga ve Meditasyon çalışmalarının fiyatını 900 TL. olarak belirledik. Kampımıza ön kayıt için 450 TL ödeme yaparak yerinizi ayırtabilirsiniz.

Bonjuk Bay’de kalmak için değişik konaklama seçenekleri mevcuttur. Konaklama, ulaşım ve transferler ile ilgili bilgi almak için Mey Elbi’ye meyelbi@gmail.com ya da Naz Sarman’a nazsarman@gmail.com adreslerinden – Bonjuk kamp başlığı ile yazabilirsiniz.

Naz Şarman hakkında :

Naz yoga asana pratiğini uygularken kendi fiziksel ve zihinsel paternlerini keşfetmeyi ve sınırlarıyla ilgili varsayımlarını sorgulamayı seviyor. Yoga eğitmenliğine 2005’te Amerika’da Anusara yoga stilinde başlayan Naz 2008 yılından itibaren Body Mind Centering – Beden Zihin Merkezleme – öğretisinin kurucusu Bonnie Bainbridge Cohen ile insan vücudunun hareket potansiyeli üzerinde çalışmakta, Amy Matthews ile anatomi ve kemikler üzerine eğitim yapmaktadır. Yoga çalışmalarında Skinner Releasing gevşeme tekniği ve Qi Gong öğretilerinden de faydalanan Naz 2009 yılında Türkiye’ye döndüğünden itibaren Cihangir Yoga’da ders vermekte, 200 saat Hatha Yoga Temel Hocalık ve İleri Seviye Anatomi eğitimlerinde eğitmen olarak çalışmaktadır. Naz’in son yıllardaki çalışmaları, Cem Sen eğitimlerindeki Qi gong enerji ve meditasyon çalışmalarini kapsar Naz Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunudur.

Mey Elbi hakkında :

Mey 21 seneye yakın bir süredir yoga yoluna tutkuyla devam etmektedir. Derslerini şu şekilde tanımlamaktadır :
“Yoga derslerimi, etkisi altında kaldığım Om Yoga’da öğrendiğim ‘vinyasa’ tarzı ve en son gittiğim ve yoga ile bakışımı derinden etkileyen ve kökleştirdiğini hissettiğim Godfrey Devereux’nun ‘dinamik vinyasası’ olarak tanımlıyorum. Varolan beden bütünlüğü içinde bandha entegrasyonuyla eforsuz bir efor araştırması içinde olanla kalmayı araştırıyorum. Yoga, beden hislerimizin, duyarlılık, hassasiyetlik ile davet edilen açıklık ve yakınlık içinde derinlerden yüzeye çıkmasını araştırdığımız bir farkındalık çalışması. Farkındalığın başladığı yerde dönüşüm ve değişim kendiliğinden zorlamadan belirmeye başlıyor zaman içinde. Meditasyon ve mantralar da kalp yolunda, bütünlük içinde vazgeçilmezlerim oldu. Spritüellik bence, varolan hayat bütünlüğünü anımsayarak, görünen ve görünmeyenin bütünlüğüne teslim olmak. Hayatın her anında gizem ve bilinmezlik içinde spritüellik var. Fiziksel yoga uygulaması da bunu tekrar tekrar hücrelerimizde hissederekten anımsamamıza bir davet sunuyor.” Mey şu anda 3 sene sürecek Organic İntelligence travma eğitimi almaktadır.

Etiketler:, , , , ,

Tarih

01 Eki 2020 - 04 Eki 2020

Zaman

Bütün gün

Yer

Bonjuk Bay
Kategori
Naz Sarman

Organizatör

Naz Sarman