Restoratif Yoga Modulü (20 saat) – Moda Stüdyo Githa Satya

Restoratif Yoga Modulü (20 saat) :

Restoratif yoga derin bir gevşeme için yardımcı olucaktır. Rahat, besleyici ve dinlendirici bu pozlar bazen uykudan bile daha etkili olabilirler. Çünkü, çoğu zaman uykuda dahi zihnimiz çok aktif olabiliyor ve beden gevşemiyor. Restoratif asanalarla, zihin sakinleşmeye ve yatışmaya başlar, sinir sistemi dengelenmeye başlar. Günlük yoğun strese iyi gelir. Bu pozları yaparken tahta (blok), kemer ve bol bol yastık kullanacağız.

Sinir sisteminin anatomisini detaylı bir şekilde işleyeceğiz.

 

Buluşma Tarihi ve Saatleri 

03 -04 Nisan 2021

Cumartesi ve Pazar günleri saat 11.30-17.30 arası

Buluşma Yeri

Githa Satya Moda Stüdyo + Canlı Yayın

 

Programa Githa Satya Moda Stüdyosunda ya da canlı online yayın aracılığıyla katılım mümkündür.

Stüdyo da maximum 15 öğrenci alıncaktır.

Githa Satya Moda Şubesi / Sports Universe, Caferağa, Moda Cd. 26/A, 34710 Kadıköy/İstanbul

Program Ücreti

1450 TL (KDV Dahil)

 

Mey Elbi

Mey restoratif eğitim sevgili Yoga annesi Cyndi Lee’den almıştır.

Mey, 22 seneyi aşkın bir süredir yoga ve meditasyon yoluna tutkuyla devam etmektedir. Bu yolda yürürken birçok şey deneyimledi. 3 senelik Organic İntellingence Travma eğitimini geçen sene tamamladı. Aile dizilimi, travma çözümlemesi, somatik çözümlemeler, İsta Tantra okulu, şamanik şifa bitkileri, Vipassana…

Derslerini şu şekilde tanımlamaktadır :“Yoga derslerimi, etkisi altında kaldığım Om Yoga’da öğrendiğim ‘vinyasa’ tarzı ve en son gittiğim ve yoga ile bakışımı derinden etkileyen ve kökleştirdiğini hissettiğim Godfrey Devereux’nun ‘dinamik vinyasası’ olarak tanımlıyorum. Varolan beden bütünlüğü içinde bandha entegrasyonuyla eforsuz bir efor araştırması içinde olanla kalmayı araştırıyorum. Yoga, beden hislerimizin, duyarlılık, hassasiyetlik. davet edilen açıklık ve yakınlık içinde derinlerden yüzeye çıkmasını araştırdığımız bir farkındalık çalışması. Farkındalığın başladığı yerde dönüşüm ve değişim kendiliğinden zorlamadan belirmeye başlıyor zaman içinde. Meditasyon ve mantralar da kalp yolunda, bütünlük içinde vazgeçilmezlerim oldu. Spritüellik bence, varolan hayat bütünlüğünü anımsayarak, görünen ve görünmeyenin bütünlüğüne teslim olmak. Hayatın her anında gizem ve bilinmezlik içinde spritüellik var. Fiziksel yoga uygulaması da bunu tekrar tekrar hücrelerimizde hissederekten anımsamamıza bir davet sunuyor.”

Tarih

03 Nis 2021 - 04 Nis 2021

Zaman

11:30 - 18:00
Kategori