top of page

02 Kas Cmt

|

Kadıköy

200 saat mindfulness Temelli Yogayı Öğrenme ve Derinleşme Uzmanlık Programı

En sevdiğim yolculuk. Kişinin kendisine vereceği en değerli hediyelerden biri. Kayıtlar başladı. Benimle lütfen temasa geçmekten çekinmeyin. Bana yazın.

 200 saat mindfulness Temelli Yogayı Öğrenme ve Derinleşme Uzmanlık Programı
 200 saat mindfulness Temelli Yogayı Öğrenme ve Derinleşme Uzmanlık Programı

Saat ve Yer

02 Kas 2024 10:00 – 31 May 2025 23:50

Kadıköy, Caferağa, Moda Cd. 26/A, 34710 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Program, Mey Elbi ile yogayı öğrenme ve derinleşme bilgilerini içeren dolu bir program olarak hazırlanmıştır

Mey Elbi’nin yoga ve meditasyon yolculuğu 1998 senesinde New York’ta öğrenci iken başlamış ve bu yolda tutku ile kendini anlama ve sevme yolculuğunda derinleşerek devam etmiştir . Yogayla olan gönül bağı Cyndi Lee’den aldığı Om Yoga stili eğitimleri (temel ve ileri seviye eğitimler ile) pekişmiştir. Mey’in yolculuğunda bu yolda derinleşmesini sağlayan iki ana hocası olmuştur. Yoga annesi Cyndi Lee ve Yoga babası Godfrey Devereux ile yakından çalışma fırsatı bulmuş ve onlardan öğrenme, onların araçılığı ile beslenmeye devam etmektedir. Kendini anlama yolculuğunda ve içsel çalışmalarında birçok yol ve öğreti ona destek vermiştir. Tantra, şamanik çalışmalar, Güney Amerika şifalı bitkiler ile çalışma, Vipassana, Aile dizilimi, somatik çalışmalar, tasavvuf gibi. 3 sene sinir sistemi anatomisini derinden çalıştıkları Organic İntelligence eğitimi ile sinir sistemini ve sinir sistemini regülasyonu için kaynakları çok yakınan deneyimleyerek öğrenmiş ve içselleştirmiştir. 200 Saat Mindfulness Temelli Yoga’yı Öğrenme ve Derinleşme Programını her sene yaklaşık 2010 senesinden beri tutku ile vermektedir. Her eğitim yolculuğu Mey’in kendi algı, deneyim ve idrakı içinde değişkenlik ve çeşitlilik içinde derinleşmektedir. Yoga ve meditasyonu kendimize verebileceğimiz en kıymetli hediye olarak görmektedir. Kişinin en değerli yolculuğu kendine doğru yaptığı yolculuk.

Bu eğitimde kendisine çok faydalı olan ‘’Varoluş Süreçi’’ (Micheal Brown )’ni dahil edecek. Harika bir anlatım ve sunduğu harita ile bir çözümlenme ve bütünleme süreci. 10 hafta süren bu yolculuğa birbirimizi destekleyerek beraber gireceğiz.

Ayrıca eğitim süreci boyunce Mey’in derslerine süreklilik halinde disiplin sağlamak için Mey’in vereceği haftada 1 online derslere katılım bu eğitim ücretinin içinde olup. Ders kayıtları belli bir süre tekrar ile öğrenerek uygulamanız için 1 hafta boyunca paylaşalacaktır.

Yoga ve meditasyonu hayatının bir parçası haline getirmek, yoga uygulamasını derinleştirmek, yogayı öğrenme ve öğretme yolunda ilerlemek, beden farklılıklarına göre kendi bireysel pratiğini oluşturmak isteyen herkesi programa bekliyoruz.

Programda, yoga teorisine, güncel anatomi bilgilerine ve yoga pratiğine eşit önem vererek ilerleyecek ve yoga pozlarını ve sekanslarını, meditasyon ve nefes çalışmalarını, parçalardan bütüne doğru ilerleyerek ve sindirerek öğreneceğiz.

Bu Programda öğrendikleriniz sayesinde bireysel uygulamanızı ve vereceğiniz seansları çeşitlendirebilir, her seviyeye ve farklı beden tiplerine uyarlayarak keyifli ve akıcı hale getirebilirsiniz.

Ayrıca, sinir sistemine dair güncel bilgiler ile bedene, zihne ve nefese bütüncül bir yaklaşımla yogaya ve hayata bakış açımızın çeşitlenmesini amaçladığımız bir yola çıkmayı hedeflemekteyiz

Katılım içinREZERVASYON YAP

Program Buluşma Tarihleri :

Program yedi yerinde canlı veya online (hybrid sistem) buluşma ve altı günlük uzun inzivadan oluşmaktadır.

İnzivanın bitimiyle katılımcılara Yoga Alliance onaylı sertifika verilecektir.

Her bir buluşma cumartesi ve pazar günleri, saat 10.00-18.00 arasında Moda Githa Satya Yoga’da yapılacaktır.

 • 02 – 03 Kasım
 • 16 – 17 Kasım
 • 21 – 22 Aralık
 • 11 – 12 Ocak
 • 01 – 02 Şubat
 • 22 – 23 Şubat
 • 08 – 09 Mart

İnziva Yeri, Tarihi ve İçeriği :

Mayis Sonu * tam tarih gelecek günlerde açıklanacaktır. 

Salı’dan Pazar’a doğal bir ortamda olucak bu inziva kendi doğamıza daha da yakınlaşacağız ve eğitim taçlandıracağımız hali olucak. Yer netleşince paylaşacağım.

İnzivada buluşmalarda öğrendiklerimizi pekiştirmek, hocalık yönümüzü ve ders verme becerilerimizi geliştirmek, sekanslama tekniğini oturtmak ve ellerle yönlendirmeler üzerine daha yoğun odaklanacağız. Ayrıca yoga pozlarını ve akışları gruplar halinde birbirimize öğreteceğiz.

Ücret :

Programdaki yerinizi kesinleştirmeniz için 30 Ekim tarihine kadar 6.000 TL+ KDV ön ödeme yapmanız gerekmektedir.

İptal durumunda ön ödemenin iadesi yoktur.

 • Erken Ödeme : 65.000 TL + KDV 15 Temmuz’a kadar (en fazla 3 taksit)
 • Normal Ödeme : 75 000  TL + KDV 15 Temmuz sonrası. (en fazla 5 taksit)
 • Online Katılım : 50 000  TL 

Program ücretinin içine inziva konaklama ve yol masrafları dahil değildir.

Buluşma Yeri

Githa Satya Yoga Stüdyo + Canlı Yayın

Programa stüdyoda ya da online canlı yayın aracılığıyla katılım mümkündür. Stüdyomuz max. 25 kişi ile sınırlıdır. Online ise en fazla 10 kişi alınacaktır. Ve kaçıranlara eğitim buluşmaları (inziva dışında ) kayda alındığı için, belli bir süre erişimli olarak gönderilecektir.

Githa Satya Moda Şubesi / Sports Universe, Caferağa, Moda Cd. 26/A, 34710 Kadıköy/İstanbul

Program İçeriği :

 • Yoga asanaları, temel poz grupları (yoga pozlarının analizi, hiza ve aksiyonlar)
 • Yogada hareket ve nefesin birlikteliğinin önemi
 • Nefes Gözlem ve Nefes Çalışmaları
 • Nefesin Anatomisi
 • Meditasyonun önemi ve yaşamımızın bir parçası haline gelmesi,
 • Travmalar ve stres karşısında bireyde esnek dayanıklılık sağlamaya ve güçlendirmeye yönelik mindfulness (bilinçli farkındalık) bilgeliğinden uyarlanmış Organic Intelligence (Organik Zeka) protokolünün yaşamımıza katkısı.
 • Yoga Tarihine ve Felsefesine Giriş, kadim yoga metinlerine genel bakış ve Yoga Sutralar
 • Prop (yardımcı malzeme) kullanımı
 • Temel ve Fonksiyonel Anatomi Bilgileri ve Beden Farklılıklarına Göre Pozların İnşaası
 • Koshalar, Bandhalar, Chakralar, Vayular, Nadiler hakkında temel esaslar
 • Hareket bilimi içinde bedenin ilk dürtüsünün hareket etme bilinçi olmasından yola çıkarak, hareketin önemi, oluşan hareket paternleri içinde, her bedenin özel olduğu ve biricik olduğunu unutmadan, beden yapıları farklılığı içinde, asanayı o bedenin içine adapte etmeyi öğrenmek
 • Ellerle yönlendirme içinde kişide farkındalık yaratmayı ve ilk günden itibaren yoga matı üstünde ders verme pratikleri başlayacaktır.

MEY ELBİ - YOGA YOLCULUĞUM

Bu yola 26 sene önce sevgili dost Zeynep Aksoy aracılığı ile başlamıştım. Henüz New York'ta öğrenci iken, bir yoga stüdyosundan içeriğe adım atmış ve yoganın aşkına, sihrine ve cazibesine hemen kapılmıştım. Yoganın cazibesi içinde, aslında hep içgüdülerime ve o an yapmam gerekenlere odaklanarak yol aldığımı görüyorum. Başlarken ilk yoga hocalık eğitimine niyetim gerçekten yogayı daha derinlemesine öğrenmek, yogayı bir yaşam tarzı olarak yaşamıma katmak, ve daha bilinçli bir şekilde yoganın bana açtığı yolda ilerlemekti. Bu programın ve yoga yolunun bende ve öğrencilerimde gözlemlediğim birçok sonsuz hediyesi var. Bu farkındalık yolculuğu içinde, kişi bütünün içinde kendi bireyselliği içinde, kendine, ana, olaylara, durumlara ve diğer tüm canlılara daha kolay gevşemeye başlıyor. Yoga ile kişi daha bütün, daha sağlıklı, daha dinç ve yaşam enerjisini daha akışkan hissediyor. Yitirdiği parçalarını anımsamaya başlıyor: özgüven, cesaret, samimiyet, hassasiyet gibi. Kendi doğasına, doğaya bakışı ve anlayışı anlamlanıyor. Dolayısı ile bu hocalık programında üstünde durmak istediklerim: yogayı gerçekten hayatımıza bilinçli bir şekilde katmak, kendi dönüşümüze tanık etmek ve tabii öğrendiklerimizi paylaşmak, hocalık yolunda ilk adımlarımızı atmaya hazır olmak.

Yogaya bütüncül bir şekilde yaklaşıyorum. Bedenin bilgeliğine derinden inanıyorum ve bedene saygım sonsuz. Bedeni dinlemeyi ve duymayı öğrenmek sabırlı bir yolculuk. Zihnimizin doğası içinde, zihnimizi ehilleştirmek zaman alıyor. Beden, bize an be an kulak vermeyi öğrenirsek sinyaller gönderiyor, dikkatimizi çekmek için…Ve beden en dış katman olarak kendi zihin ve duygusal bedenimizin, bilinçaltımızda gömülü olanların yaşayan zarfı. Ve o zarfı açtıkça içeri gizemli bir dünyaya, zengin bir dünyaya, her şeyi barındıran bir dünyaya giriş yapıyoruz. Yogayı kendi karanlıklarımıza ışık tuttuğumuz bir yolculuk olarak tanımlamak hoşuma gidiyor. Bilinçaltımıza yaptığımız yavaş ama güvenli bir yolculuk olarak görüyorum. Ama karanlık sadece aydınlığın bir başka yüzü. Ve bunca zaman üstünde çalıştığım, dirençlerimi gördüğüm ve bu dirençlerimin kaynağını araştırdığım bu yolculukta kelimem kapsamak. Neyi, ne kadarı ve nasıl kapsıyorum, kapsayabiliyorum, sınırlarım nerde? Yoga ve meditasyon bütün içinde ayrılmaz ikili ve yogada hareket halinde bir meditasyon.  Gerçek şifanın ve bilgeliğin sessizlik ve sukunet içinden kendiliğinden doğduğuna inanıyorum.  İki ana hocam oldu ve halen onları imkanlarım olduğu sürece izlemeye devam ediyorum. Om Yoga stilinin yaratıcı ve yoga annem diye adlandırdığım Cyndi Lee ve karanlıklarıma ışık tutmama yardımcı olan ve hassasiyet adımlarımı yogama dahil etmeme vesile olan Godfrey Deveruex. Eğitimlerimi ve derslerimi ilham aldığım bu hocalarımın öğretileri ışığında veriyorum. 3 yıl süren Organic Intellegence (OI, Organik Zeka) eğitimini tamamladım

Mey Elbi Kimdir?

www.meyelbi.com

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page