top of page

02 Ağu Çar

|

Hızır Kamp

Mey Elbi-Devrim Akkaya Geleneksel Yoga Kampı 2

Kampımıza gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz. Bu kampımız dolmuştur. Tema : Niyetin Gücü ve Hayatı bir ritüel gibi yaşamak. (sohbet paylaşımları, somatik meditasyonlar, enerjetik çalışmalar – yogaya ve hayata dair ) – Her seviyeye uygundur. Tarih: 2 – 6 Ağustos 2023 , Hızır Kamp

Mey Elbi-Devrim Akkaya Geleneksel Yoga Kampı 2
Mey Elbi-Devrim Akkaya Geleneksel Yoga Kampı 2

Saat ve Yer

02 Ağu 2023 07:00 – 06 Ağu 2023 12:00

Hızır Kamp, Mehmetalanı Mah., Mehmetalan, 10300 Edremit/Balıkesir, Turkey

Misafirler

Etkinlik Hakkında

Mey Elbi ve Devrim Akkaya Kaçmaz  ile Kaz Dağları Yoga Kampı

: Niyetin Gücü ve Hayatı bir ritüel gibi yaşamak.

(sohbet paylaşımları, somatik meditasyonlar, enerjetik çalışmalar – yogaya ve hayata dair ) – Her seviyeye uygundur.

Tarih: 2 – 6 Ağustos 2023 , Hızır Kamp , Kaz Dağları

Son senelerin dünyamızda ve kişisel hayatımızda yaptığı değişimi hiçbirimiz hayal edemezdik. Hala da bu değişimin içindeyiz ve farklı bir varoluş biçimine evriliyoruz. Tüm bu evrim bedenimiz ve yoga pratiklerimizi de değiştiriyor. En azından bizim için öyle oldu. Hayatın her anı bir meditasyona dönüştü ve meditasyon pratiğinin bedenin içinde kalmaya nasıl yardım ettiğini yıllardır öğretsek te tam da bu süreçte şahitleri olduk.

Bu kampımızda üzerinde çalışmak istediğimiz ana temamız Niyetin Gücü . Ruhani yolumuzun ilk adımı niyet. Niyet kontak anahtarı gibi – her şeyi hareket ettiren bir kuvvet. Yolumuzun kapılarını niyetle açıyoruz. Kaynağa bağlı yaşayarak, niyetin önemini konuşacağımız ve hayatı bir ritüel gibi yaşamanın vurgusu içinde hem kişisel , hem de ortak niyetler oluşturacağımız bir kamp olması da bizim eğitmenler olarak niyetimiz olacaktır.

Biz Devrim ve Mey olarak pekçok  farklı alanın deneyimini derslerimize ekliyor olacağız ; Tantrik meditasyonlar, Somatik çalışmalar  , Enerjetik, Şamanik çalışmaların yanısıra bedendeki canlılık hissinin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini de konuşuyor olacağız.

Sabah uygulaması :

08:00-10.00 : Mey in Vinyasa dersi : Sabahları, Mey'in harika enerjisi ile bizi toprağa kökleyen, nefesimizin akışını derinleştiren ve gücümüzü ve ateşimizi canlandıran bedenle bağlantıya geçiren Nefes, meditasyon ve yoga dersi ile başlayacak. Her sabah farkındalık meditasyonları pratiği yapacağız ve çeşitli temamıza bağlı farkındalık çalışmaları yapılacak.

Öğleden sonra uygulaması :

17.30 -19:30: Devrim'in dersi: Devrim akşam derslerinde kamp boyunca hem teorik ,hem pratik seviyede enerjetik  çalışmalar, Yin Yogave psikosomatik  çalışmalarla bedenin içine doğru bir yolculuk yaptıracak.Aile dizimi prensiplerini kullanarak psikosipiritüel temelde grup çalışmaları da etkinliğin bir parçası olacak.

Kaz dağları ikimiz içinde çok özel bir yer. Her gittiğimiz zaman, toprak ananın besleyici kucağında ve o güzel Alevi köylülerinin gönülden ev sahipliği ile ruhumuzun gevşeyebildiği, ve özümüze döndüğümüz cennet bir mekan. Siz de be harika deneyimi bizimle paylaşmak istiyorsanız , hemen arayın! Teorinin pratiğe pratiğin deneyime deneyimin yaşama dönüştüğü , doğanın en güzel hali ile kampın tüm kapsayıcılığı ile Hızır Kamp bir kez daha bizi kucaklamak için bekliyor.

Günün geri kalan kısmında, kendinizi doğanın akışına bırakarak, doğa içinde yürüyüşler yapabilir, muhteşem suda yüzebilir, köşenize çekilip kitabınızı okuyabilir, uyuyabilir, sosyalleşebilir ya da dilerseniz tek başınıza doğanın sesini dinleyebilirsiniz. Hızır Kamp’ın leziz yemekleriyle sağlıklı bir beslenme içinde doğa veyoganın da desteği ile ruhunuzu derin ve etkili bir şekilde dinleyip dinlenebilirsiniz.

Gelirken yanınızda yoga matınızı, savasana – dinlenme pozunda üstünüzü örtmek için battaniye veya şal getirmeyi unutmayın.

Kamp 2 Ağustos  Çarşamba akşamı  saat 17.00 de tanışma çemberi ile başlayacaktır.

6 Ağustos Pazar 10:00'da  sabah dersi ile bitecektir.

KAYIT ADIMLARI

1-YOGA DERSLERi ÜCRETİ

3850 TL Yoga dersleri için ödenecek toplam ücret olup, yerinizi ayırtmak için kayıt esnasında 1925 TL'yi aşağıdaki hesap numarasına yatırdıktan sonra açıklama bölümüne 'İsminiz +Ağustos Kamp ' detayını yazmayı unutmayınız. Kampımız genelde birkaç gün içinde dolduğu için hızlı kayıt yaptırmayı unutmayın.

Mey Elbi

Garanti Bankası

iban TR34 0006 2000 5750 0006 6949 87

hesap no 575/ 669 49 87

Not: Ödemeyi yaptıktan sonra lütfen dekontu yine. meyelbi@gmail.com

ve/veya devrimakkaya@hotmail.com adresine  telefon bilgilerinizi de yazarak yollayınız.

Kalan ödeme olan 1925 YTL yi kampa Haziran sonuna kadar Devrim Akkaya'ya ödeyebilirsiniz. Bunun ile ilgili size hatırlatma e-maili göndereceğiz.

Devrim Akkaya Kaçmaz -Finans bank

İban : TR25 0011 1000 0000 0072 6063 04

Katılımcı sayısı kısıtlı olduğu için, Haziran ortası itibari ile iptallerinde kaporanın geri ödemesi yapılmayacaktır.

Bu kamp TÜRSAB 11078 belge no.lu Layover Tours &Travel işbirliği ile gerçekleşecektir.

2.KONAKLAMA

Kaparo ödedikten sonra ilk iş Konaklama ücretlerinizin ödemesini  direk Hızır Kamp'a yapmanız gerekmektedir.

Konaklama bilgileri için Hızır Kamp'ın websitesine de bakabilirsiniz.

http://www.hizirkamp.com e-posta :yoga@hizirkamp.com

Konaklama ücretleri :

2 kişilik ve 3 kişilik taş , ağaç evlerde kişi başı ücrete kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Öğle menüsü ve içecekler ise ekstraya dahil oluyor

Taş ve Ahşap Ev : 4 gece 5 Gün – 5800  TL

Ağaç Ev : 4 gece 5 Gün -4400 TL

Kendi Çadırınız : 4 gece 5 Gün  - 3200 TL (kendi çadırı ile, konaklama, orda çadır yok)

Kampta  cep telefonu sadece belli noktalardan ve zaman zaman çektiği için konaklama rezervasyonu için lütfen web sitesindeki formu doldurarak e-posta gönderin. Eğer telefon tercih eder ve cevap alamazsanız lütfen SMS gönderin.

3.ULAŞIM

http://www.hizirkamp.com sayfasını ziyaret edebilir ve ulaşım seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

A-Eğer İdo ile  Yenikapı'dan Bandırmaya gelecekseniz  ( sabah 07.00 ‘de sefer var) (http://www.ido.com.tr)

oradan bir araçla ( Baltur)  Mehmet Alan'a gelebiliyorsunuz.( yaklaşık 2,5 buçuk saat sürüyor) ( ve ordan da taksi   ile kampa geçebilirsiniz - Hızırla görüşün)

B- Uçakla ulaşım;.

Kazdağlarına varış için  Balıkesir ,Edremit Körfez havaalanına kolayca gelebilirsiniz.

Havaalanından Taksi ile kampa ulaşabilirsiniz.Kamp 3 Ağustos Çarşamba akşamı  saat 17.00 de tanışma çemberi ile başlayacaktır.7 Ağustos Pazar 10:00'da  sabah dersi ile bitecektir. ( erken dönüş uçağı almak isteyenler için havaalanına yetişmeye bol bol zaman kalıyor)

C- Genelde arabası olanlar kamp yaklaşınca arabalarında yer var ise  aynı şehirden gelen katılımcıları da almayı tercih ederlerse bize bildiriyorlar, biz de size:) Temmuz ortası iletişim için bir whatsup grubu açıyoruz. Orada yolculuk arkadaşı bulabilirsiniz.

 Mey ve Devrim Kimdir? 

Deneyimli ve alanlarında uzman hocalar, yoga yolculuklarına uzun süredir yanyana devam etmektedirler, kendi kişisel ve profesyonel gelişimlerine yakından izleyici olmuşlar, bu zaman içinde pek çok konuda dayanışma ve paylaşım içinde olmuşlardır.

Mey, 25 seneyi aşkın bir süredir yoga yoluna tutkuyla devam etmektedir. Yoga yolculuğunun, yanı sıra "Organic İntelligence" adı altında bir travma terapi eğitimi almıştır. İlgilendiği diğer konular tantra ve şamanik ritüeller. Derslerini şu şekilde tanımlamaktadır :“Yoga derslerimi, etkisi altında kaldığım Om Yoga’da öğrendiğim ‘vinyasa’ tarzı ve en son gittiğim ve yoga ile bakışımı derinden etkileyen ve kökleştirdiğini hissettiğim Godfrey Devereux’nun ‘dinamik vinyasası’ olarak tanımlıyorum. Varolan beden bütünlüğü içinde bandha entegrasyonuyla eforsuz bir efor araştırması içinde olanla kalmayı araştırıyorum. Yoga, beden hislerimizin, duyarlılık, hassasiyetlik. davet edilen açıklık ve yakınlık içinde derinlerden yüzeye çıkmasını araştırdığımız bir farkındalık çalışması. Farkındalığın başladığı yerde dönüşüm ve değişim kendiliğinden zorlamadan belirmeye başlıyor zaman içinde. Meditasyon ve mantralar da kalp yolunda, bütünlük içinde vazgeçilmezlerim oldu. Spritüellik bence, varolan hayat bütünlüğünü anımsayarak, görünen ve görünmeyenin bütünlüğüne teslim olmak. Hayatın her anında gizem ve bilinmezlik içinde spritüellik var. Fiziksel yoga uygulaması da bunu tekrar tekrar hücrelerimizde hissederekten anımsamamıza bir davet sunuyor.”

Devrim, Yin Yoga konusunda Türkiye’deki sayılı uzmanlardan biri olmanın yanı sıra Aile Dizimi, Zen Terapi, Reiki , EFT ,Çigong , Somatik Deneyimleme , Sistemik Ritüeller aracılığı ile bedenin enerji alanındaki etkilerini hayatında araştırıyor.

Paul Grilley ile 9 senedir Yin Yoga eğitimleri alan Devrim, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin pek çok şehrinde Yin Yoga workshopları ve eğitimleri yaparak Yin Yoga’nın tanınırlığına katkıda bulundu. Uzun yıllardır Yin Yoga Hocalık Eğitimleri veriyor ve yeni hocalar yetiştiriyor.

Bali’de dünyaca ünlü çakra uzmanı Anodea Judith ile’Çakraların Psikolojisi’ eğitimini tamamlayan Devrim, Farklı sistemlerden oluşturduğu Türkiye’deki en kapsamlı Çakra eğitimlerini veriyor.

Tayland’da katıldığı Chi Gong Eğitimi ile taonun enerjiye bakış açısını deneyimledi.

Dünyadaki en ünlü masterlardan bir olan fizikçi Dr.Jwing Ming Yang ile katıldığı  QiGong ve İnsanın Enerji Sistemi eğitimi enerji sistemine bakışını derinden  etkilemiştir. ‘’ Taonun 5 Element Sistemi ve Meridyen Teorileri ‘ eğitimleri ile meridyenlere psikospiritüel bakış açısı ile ele alan eğitimler düzenliyor.

Aynı zamanda sinemacı olan Devrim, yoga ve meditasyonun hayatına kattığı açıklıktan esinlenerek ve katıldığı bir aile dizimi çalışmasından yola çıkarak ‘Diyar’ isimli bir belgesel filmi çekti. Diyar, yurtiçi ve yurtdışında pek çok festivalde gösterildi ve yarışmalara katıldı.

Devrim’in filmini https://www.youtube.com/watch?v=004Xe-rBVuw adresinden izleyebilirsiniz.

Somatik Deneyimleme Uygulayıcısı  olan Devrim , 25 sene önce mezun olduğu Mimar Sinan İstatistik bölümünün sonra tekrar üniversite öğrenci olmuştur ve İstanbul Kent Üniversitesi’nde Psikoloji 4 Sınıf öğrencisidir.

Bu kamp olduğunda mezuniyetini sizinle beraber kutlayacaktır. 😊

Ve katılım için bizlerle temasa geçin !!

Namaste

Devrim&Mey

Mey 0532 573 09 21

Devrim : 05333738510

meyelbi@gmail.com

devrimakkaya@hotmail.com

Bu kamp tursab onaylı olup, Layover Tours tarafından düzenlenmektedir.

Türsab belge no : 11078

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page