top of page

13 Eylül Çar

|

Hızır Kamp

Rahim Bilgeliği - Damla Çeliktaban, Fulya Nanba ve Mey Elbi

İçimizdeki anne, içimizdeki küçük kız, savaşçı, büyücü, düzen bozucu, sanatçı, şifacıyı ruhsal alanımızda halay çektirmek üzerine çalışmalar…

Rahim Bilgeliği - Damla Çeliktaban, Fulya Nanba ve Mey Elbi

Saat ve Yer

13 Eyl 16:00 – 17 Eyl 00:00

Hızır Kamp, Mehmetalanı Mah., Mehmetalan, 10300 Edremit/Balıkesir, Turkey

Etkinlik Hakkında

Bu inzivada ilahi Dişil'in Bilgeliği'ni çeşitli formlarında keşfedip deneyimleyeceğiz.

Dişil doğamızla olan bağlantımızı yeniden hatırlamak, kadın kahramanın yolculuğunu içte ve dışta cesaretle yürüyebilmek, kendine annelik etmek, karanlıklara dalıp oradan kuvvetle çıkabilmek, kızkardeşliğin desteğini, dişilin gizemli, yavaş, derin büyüsünü aktive etmek, yapmaktan çıkıp - olmayı deneyimlemek üzerine masallar, mitler, kutsal şarkılar,ritüeller, bedensel hareketler ve meditasyonlar ile örülmüş bir şifa arayışı. İçimizdeki anne, içimizdeki küçük kız, savaşçı, büyücü, düzen bozucu, sanatçı, şifacıyı ruhsal alanımızda halay çektirmek üzerine çalışmalar…

Program : ( genel akış )

08:00- 9.45  : Mey ile Somatik Yoga Uygulaması : Bu sene hocam Godfrey’den aldığım Travma Duyarlı yoga eğitmenliğinden esinlenerek, yumuşak, tekrarlı hareketler ile beden farkındalığımız ve beden duyumlarımıza şefkatla kulak verdiğimiz yerde gevşemeye doğru bir araştırma içine gireceğiz. Kristin Neff’ten öğrendiğim öz şefkat araştırması içinde farklı meditasyonlar deneyimleyeceğiz, dişil enerji niteliklerinden şefkati ve sezgiselliği davet ederek.

15. 30 17.00  : Duygu ile meditasyon ve *Jungien bir bakış açısı ile Feminen Prensibin Özellikleri üzerine sohbetler, *Kadınlar Zinciri çalışması, İçsel Dans Meditasyonu,

17.30 - 19.00 : Damla ile masal çemberi ve kutsal şarkılar ve ritüeller içinde örülmüş çember

Kaz dağları çok özel bir yer. Ana rahmine benzettiğimiz bir yer.. Her gittiğimiz zaman, toprak ananın besleyici kucağında ve o güzel Alevi köylülerinin gönülden ev sahipliği ile ruhumuzun gevşeyebildiği, ve özümüze döndüğümüz cennet bir mekan. Siz de bu harika deneyimi bizimle paylaşmak istiyorsanız, bize yazın ! Teorinin pratiğe pratiğin deneyime deneyimin yaşama dönüştüğü, doğanın en güzel hali ile kampın tüm kapsayıcılığı ile Hızır Kamp bir kez daha bizi kucaklamak için bekliyor.

Günün geri kalan kısmında, kendinizi doğanın akışına bırakarak, doğa içinde yürüyüşler yapabilir, muhteşem suda yüzebilir, köşenize çekilip kitabınızı okuyabilir, uyuyabilir, sosyalleşebilir ya da dilerseniz tek başınıza doğanın sesini dinleyebilirsiniz. Hızır Kamp’ın leziz yemekleriyle sağlıklı bir beslenme içinde doğa veyoganın da desteği ile ruhunuzu derin ve etkili bir şekilde dinleyip dinlenebilirsiniz.

Gelirken yanınızda yoga matınızı, savasana – dinlenme pozunda üstünüzü örtmek için battaniye veya şal getirmeyi unutmayın.

Gelirken yanınızda yoga matınızı, savasana – dinlenme pozunda üstünüzü örtmek için battaniye veya şal getirmeyi unutmayın.

Kamp 13 Eylül Çarşamba akşamı  saat 16.00 de tanışma çemberi ile başlayacaktır.

17 Eylül Pazar 12.00'de kapanış çemberi ile bitecektir.

KAYIT ADIMLARI

1-DERS ÜCRETİLERİ

4500 TL ödenecek toplam ücret olup, yerinizi ayırtmak için kayıt esnasında 1500 TL'yi aşağıdaki hesap numarasına yatırdıktan sonra açıklama bölümüne 'İsminiz +Eylül Kamp ' detayını yazmayı unutmayınız.

Mey Elbi

Garanti Bankası

iban TR34 0006 2000 5750 0006 6949 87

hesap no 575/ 669 49 87

Not: Ödemeyi yaptıktan sonra lütfen dekontu yine. meyelbi@gmail.com adresine  telefon bilgilerinizi de yazarak yollayınız.

Kalan ödeme olan 3000 TL yi kampa Ağustos sonuna  kadar .... ödeyebilirsiniz. Bunun ile ilgili size hatırlatma e-maili göndereceğiz.

Katılımcı sayısı kısıtlı olduğu için, Ağustos ortası itibari ile iptallerinde kaporanın geri ödemesi yapılmayacaktır.

Bu kamp TÜRSAB 11078 belge no.lu Layover Tours &Travel işbirliği ile gerçekleşecektir.

2.KONAKLAMA

Kapora ödedikten sonra ilk iş Konaklama ücretlerinizin ödemesini  direk Hızır Kamp'a yapmanız gerekmektedir.

Konaklama bilgileri için Hızır Kamp'ın websitesine de bakabilirsiniz.

http://www.hizirkamp.com e-posta :yoga@hizirkamp.com

Konaklama ücretleri :

2 kişilik ve 3 kişilik taş , ağaç evlerde kişi başı ücrete kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Öğle menüsü ve içecekler ise ekstraya dahil oluyor

Taş ve Ahşap Ev : 4 gece 5 Gün – 5800  TL

Ağaç Ev : 4 gece 5 Gün -4400 TL

Kendi Çadırınız : 4 gece 5 Gün  - 3200 TL (kendi çadırı ile, konaklama, orda çadır yok)

Kampta  cep telefonu sadece belli noktalardan ve zaman zaman çektiği için konaklama rezervasyonu için lütfen web sitesindeki formu doldurarak e-posta gönderin. Eğer telefon tercih eder ve cevap alamazsanız lütfen SMS gönderin.

3.ULAŞIM

http://www.hizirkamp.com sayfasını ziyaret edebilir ve ulaşım seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

A-Eğer İdo ile  Yenikapı'dan Bandırmaya gelecekseniz  ( sabah 07.00 ‘de sefer var) (http://www.ido.com.tr)

oradan bir araçla ( Baltur)  Mehmet Alan'a gelebiliyorsunuz.( yaklaşık 2,5 buçuk saat sürüyor) ( ve ordan da taksi   ile kampa geçebilirsiniz - Hızırla görüşün)

B- Uçakla ulaşım;.

Kazdağlarına varış için  Balıkesir ,Edremit Körfez havaalanına kolayca gelebilirsiniz.

Havaalanından Taksi ile kampa ulaşabilirsiniz.Kamp 3 Ağustos Çarşamba akşamı  saat 17.00 de tanışma çemberi ile başlayacaktır.7 Ağustos Pazar 10:00'da  sabah dersi ile bitecektir. ( erken dönüş uçağı almak isteyenler için havaalanına yetişmeye bol bol zaman kalıyor)

C- Genelde arabası olanlar kamp yaklaşınca arabalarında yer var ise  aynı şehirden gelen katılımcıları da almayı tercih ederlerse bize bildiriyorlar, biz de size:) Temmuz ortası iletişim için bir whatsup grubu açıyoruz. Orada yolculuk arkadaşı bulabilirsiniz.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page